Máte zájem o naše služby?

Zašlete nám informace o své poptávce pomocí jednoduchého formuláře a my se Vám ozveme zpět. Můžete nám také zavolat nebo napsat email.

Pro výrazné navýšení antikorozní ochrany kovů se metalizace používá jako operace mezi tryskáním a nátěrem.

Přehled

Žárová plynová metalizace je aplikace žárového stříkání kovů z drátového polotovaru. Kov se taví v kyslíko-acetylenovém plameni obklopeným vzduchem. 

 

Plyny vystupující vysokou rychlostí z hubice pistole a rozprašují roztavený kov na drobné částice, které jsou velkou rychlostí vrhány na pracovní plochu. Žárové stříkání je určeno především pro antikorozní nástřik, tedy nejčastěji v aplikaci, zinek, nebo hliník.

 

Metalizace navyšuje antikorozní ochranu o více než 14 let. Doba ochrany je závislá na způsobu nanášení a tloušťce nanesené vrstvy.

Výhody a nevýhody metalizace

Žárové stříkání plně nahradí, a v některých případech předčí, namáčení do zinkové lázně, také odpadá vrtání odtokových děr.

Jeho nevýhodou je pouze nutná aplikace uzavíracího nátěrového systému. Zinek (nebo jiný kov) je na povrchu ocelové konstrukce mírně drsný, je tedy háklivý na omak a špínu.


Do čtyř hodin po nanesení by měl být žárový nástřik uzavřen nátěrem. Tento druh nanášení kovového povlaku je pro své antikorozní účinky nejvíce používán v Německu a přímořských státech.

Výrazné navýšení antikorozní ochrany

Přes 14 let ochrany povrchu

Neomezená velikost povrchu

Veškeré práce jsou prováděny dle ISO 2063/99.

Jak to funguje?